2018 ÖDÜL TÖRENİ

2018 ÖDÜL TÖRENİ

25 Mayıs 2018, Cuma günü AYDIN'da buluşuyoruz...

Bu yıl ÖZGÜR PENCERE ÇOCUK VE GENÇ KALEM ÖYKÜ YARIŞMASI ödül törenimizi Aydın'ın seçkin okullarından Özel Başak Okulları düzenledi. Ödül töreni tarihi 25 Mayıs 2018, Cuma günü olarak belirlendi.

Ödül töreninde ayrıca yoksul öğrenciler için 15 yıldır sürdürdüğümüz kırtasiye, giysi yardımlarımızı da başlatacağız. Bu seneki hedefimiz de yine en az 500 çocuk! Her yıl ödül verilen şehirde, ödül töreninde, okulun çevre okullardan belirleyeceği öğrencilere okul çantaları içinde bir yıl boyunca ihtiyacı olan tüm kırtasiye malzemeleri, okul ayakkabıları vb dağıtılarak "başlama düğmesine" basıyoruz! Bu dağıtım esnasında çocukları rencide olurlar düşüncesi ile törene çağırmıyoruz. Yardımlar okullardan gelecek yetkiliye teslim edilecek ya da töreni üstlenen okul yetkilileri giderek dağıtımı kendileri yapacaklar... Geri kalan yardımı da kitap satışlarından elde edilen gelir ve bağışlarla. elimizden geldiğince, gücümüz yettiğince ülkemizin her yerinde dağıtmaya devam edeceğiz... Bu seneki hedefimiz de yine en az 500 çocuk!

Yarışmada dereceye giren, kitapta yer almaya hak kazanan öykülerin duyurusunu http://www.ozgurpencere.com/cocuk-ve-genc-kalem-oyku-yarismasi.html linkinden  görebilirsiniz...

ESEN KALIN...
Ş.Sema Tuncel

Facebookta Paylaş